Wybierz trasę rowerową
   

  KomunikacjaPowiśle i Żuławy to obszar bardzo dobrze skomunikowany z resztą Polski. Znajduje się on w południowo-wschodniej części województwa Pomorskiego. Największymi miastami są Malbork i Kwidzyn.

Dojazd samochodem możliwy jest od strony autostrady A1 nowym mostem na Wiśle z węzła w Kopytkowie do Kwidzyna lub drogą krajową nr 22 od strony Tczewa w kierunku Malborka.

Od strony Warszawy najwygodniej dojechać z drogi krajowej nr 7, skręcając w Ostródzie na Iławę drogą krajową nr 16 i następnie w kierunku Susza.

Z północy na południe osią komunikacyjną obszaru jest droga krajowa nr 55, biegnąca z Grudziądza przez Kwidzyn, Sztum, Malbork do Nowego Dworu Gdańskiego.

Przez wschodnią część obszaru biegnie ważna krajowa linia kolejowa z Gdańska do Warszawy. Węzłami przesiadkowymi na niej są stacje w Tczewie i Malborku. Niektóre pociągi zatrzymują się również w Prabutach. Lokalny ruch pasażerski obsługują szynobusy, kursujące między Malborkiem a Grudziądzem przez Sztum i Kwidzyn. Zabierają one ograniczoną liczbę rowerów. 

Najważniejszym węzłem kolejowym jest Malbork, z którego dojechać można do Trójmiasta, Elbląga, Tczewa, Grudziądza oraz Sztumu, Prabut i Kwidzyna.

Przez Kwidzyn, Sztum i Dzierzgoń przebiega fragment międzynarodowego szlaku rowerowego R1, oznakowany symbolem zielonego roweru. Biegnie on od strony Bydgoszczy przez Powiśle w kierunku Elbląga.

Wzdłuż biegu Wisły przebiega czarny szlak Doliny Dolnej Wisły, a docelowo wzdłuż rzeki poprowadzona będzie Wiślana Trasa Rowerowa.

 2014© Koło Gotyku